Пн-Пт 8:30-17:30099 311 1225

Блог

Що очікувати від прийняття закону від 25.04.19 № 8449-д для СЕС

Що очікувати від прийняття закону від 25.04.19 № 8449-д для СЕС


11 Червня, 2019

У законопроекті №8449-д йде мова про зміни, які були внесені до ряду українських законів, що стосуються створення конкурентного середовища для бажаючих виробляти електричну енергію з альтернативного джерела. Система підтримки буде змінена, тому як проект було підтримано 251 депутатом.

 

Прийняття цього закону стало довгоочікуваним кроком до створення конкуренції на ринку електричної енергії. Але є й негативний бік медалі, адже прийняті зміни зачеплять малі господарства та майбутніх власників сонячних електростанцій, які планують будівництво на земельній ділянці, адже дані зміни передбачають отримання Зеленого тарифу, тільки якщо сонячна електростанція побудована на капітальній споруді (приватному будинку, гаражі, навісу тощо). Можлива схема запуску на Зелений тариф може виглядати наступним чином:

процедура підключення

 


процедура оформлення

 

Також, згідно нового закону

 

Стало можливим набагато простіше встановлювати відновлювальні джерела енергії, що стосується й енергетичних кооперативів. Тепер не потрібно отримувати ліцензію для виробництва, що раніше часто ставало проблемою. Головні умови для створення СЕС:

  • Потужність станції більш ніж 50 Кіловат, та менш ніж 150;
  • Наявність гарантованого покупця, який буде купувати виготовлені ресурси.

Відтепер СЕС – це своєрідний бізнес, в ході якого буде не тільки споживатися, а й використовуватися енергія. Владою було прийняте рішення зберегти надбавки у розмірі 10 відсотків до тарифів, якщо використовується українське обладнання. Також залишається питання необхідності створення системи, яка буде стимулювати людей встановлювати електроакумулююче обладнання.

 

Конкурентні зелені аукціони серед виробників дозволять запобігти подорожчанню електроенергії в Україні, та допоможе створити ринкове суперництво між продавцями. Адже у новому законі відмічено, держава буде купувати енергію в тих, хто пропонуватиме найвигідніші ціни.