Пн-Пт 8:30-17:30099 311 1225

Блог

Рекомендації щодо підбору земельної ділянки чи будинку для встановлення панелей

Рекомендації щодо підбору земельної ділянки чи будинку для встановлення панелей


11 Квітня, 2019

 

  Якщо Ви вже замислились про власну сонячну електростанцію - то, напевне, думали й про те, як ефективність її роботи залежатиме від розташування. І це дійсно дуже важливий момент, якщо Ви хочете мати найбільший прибуток. Давайте розглянемо, де буде доцільно та вигідно встановлювати сонячні батареї.

 

  Умови розміщення сонячних панелей

 

  Потужність СЕС напряму залежить від кількості встановлених модулів. Для прикладу, станція потужністю 10 кВт потребує території в 75 кв.м. Отже, чим потужнішу станцію Ви хочете побудувати - тим більша земельна ділянка Вам знадобиться. Найкраще використовувати ділянки, непридатні для сільського господарства.

 

  В ситуаціях, коли на даху буває недостатньо місця для встановлення сонячних панелей - роблять спеціальну наземну конструкцію, на яку кріплять панелі у горизонтальному положенні.

 

   Що стосується побутових СЕС, то ці конструкції встановлюють на дахах, а також на земельних ділянках поруч з будинками. Перше, що потрібно зробити - це спроектувати розміщення панелей по конфігурації та виступах даху. Друге - якщо Ви хочете розмістити сонячні батареї на даху будинку, то необхідно врахувати міцність несучих конструкцій даху. Адже панелі мають свою вагу, в середньому вага конструкції сонячної електростанції потужністю 15 кВт - 15 кг / м2.

  Плюсом розміщення наземних панелей є створення оптимальних умов для своєчасного охолодження батарей завдяки потокам вітру, а перевагою розміщення модулів на даху будинку - менша вартість конструкцій під монтаж панелей.

 

Щоб отримувати максимальну продуктивність потрібно:

  • розмістити панелі генеруючою поверхнею бажано на південь, адже саме південна сторона отримує найбільшу кількість сонячних променів;

  • встановити їх під нахилом 30-45 градусів, саме в такому положенні сонце найдовше попадає на поверхню панелей;

  • забезпечити мінімальне затінення.

 

  Існує декілька джерел затінення сонячних панелей. Перш за все - це дерева, оскільки велика кількість будинків розміщені в зеленій зоні. Довжина тіні від дерева орієнтовно розраховується за формулою 2,5 x h (висота дерева). Наступне джерело затінення - інші панелі, залежно від встановлення панелі можуть відкидати тінь на панелі, розташовані нижче в одній системі. Також затінення може створювати Ваш дах, наприклад, димар чи інші частини даху перешкоджають сонячним променям.

 

  В нашій компанії «СТЕМ СОЛАР» ми із задоволенням допоможемо Вам проаналізувати вибрану Вами територію чи будинок на доцільність установки сонячної електростанції. Завдяки нашим послугам побудовано багато сонячних електростанцій з максимальною ефективністю. Звертайтесь - ми будемо раді!