Пн-Пт 8:30-17:30099 311 1225

Блог

Монокристалічні та полікристалічні сонячні панелі: порівняння. Що обрати?

Монокристалічні та полікристалічні сонячні панелі: порівняння. Що обрати?


06 Квітня, 2019

 

   Швидкими темпами в Україні та в усьому світі збільшується будівництво промислових і побутових сонячних електростанцій. Їх переваги - в екологічності та прибутковості. Сонячні електростанції окуповують вкладені кошти вже за декілька років. А наступні роки Ви отримуєте стабільний пасивний дохід, продаючи отриману енергію державі за досить вигідними цінами. На законодавчому рівні все прозоро та добре врегульовано. Багато українців вже заробляють на власних електростанціях.

 

   Для будівництва сонячних електростанцій використовують сонячні батареї. Сьогодні найпопулярніші залишаються кремнієві сонячні панелі. Вони бувають двох видів: монокристалічні та полікристалічні. Давайте розберемось у їх відмінностях та перевагах. Ми в компанії «СТЕМ СОЛАР» вже не один рік спеціалізуємось на проектуванні та будівництві сонячних електростанцій в Івано-Франківській області, та можемо розставити крапки над «і» у всіх нюансах.

 

Ціна

 

Полікристалічні сонячні панелі коштують значно дешевше, ніж монокристалічні. Різниця може становити 15-20%. Це пов'язано з процесом виробництва. У перших - він простіший, тому і менш затратний.

 

Продуктивність

 

Робочі показники монокристалічних панелей незначно відрізняються полікристалічних аналогів. У перших ступінь переробки сонячної енергії досягає 82-87 відсотки, у других - 81-87%. Здебільшого відмінність полікристалічних і монокристалічних сонячних панелей становить 0,1-0,2%.

 

Час роботи

 

Виробники монокристалічних панелей гарантують, що їх вироби за чверть століття знизять ефективність роботи лише на 20%, полікристалічних - на 30%.

 

Зовнішній вигляд

 

Ви ніколи не сплутаєте полікристалічні панелі з монокристалічними. У перших структурними елементами є квадрати, а у других - квадрати із зрізаними кутами. Ця особливість теж пов'язана з виробництвом.

 

Що обирають?

 

З урахуванням вищенаведеної інформації Ви можете схилятись до покупки тих чи інших батарей. За статистикою, для побутових електростанцій частіше обирають полікристалічні батареї - приблизно 90 %. Тому що різниця в продуктивності на маленьких площах знижується до 2 % і стає майже непомітною. Для промислових - перевагу полікристалам надають трохи більше половини власників.

 

  Ми будемо раді надати більш детальну консультацію та спроектувати з урахуванням Ваших умов (бюджету, площі, бажання) ідеальну для Вас сонячну електростанцію. Компанія «СТЕМ СОЛАР», м. Івано-Франківськ.