Пн-Пт 8:30-17:30095 820 5556, 067 177 8308

Блог

Як підключити зелений тариф?

Як підключити зелений тариф?


05 Липня, 2018

Альтернативна енергетика стає все більш популярною, адже використання електроенергії з відновлюваних джерел дозволяє не лише економити на рахунках, але й отримувати прибуток.

Механізмом стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел в Україні є «зелений» тариф. Згідно закону про електроенергетику: зелений тариф – це тариф, за яким оптовий ринок електричної енергії України зобов’язаний закуповувати електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії. Тобто, завдяки зеленому тарифу, фізична особа може не лише економити на споживанні електроенергії але й отримувати пасивний прибуток за продаж надлишку згенерованої електроенергії у мережу.

Ставка зеленого тарифу зафіксована в Євро, залежить від періоду встановлення СЕС і становить:

  • з 01 липня 2015 року - 20 євроцентів/кВт·год,
  • з 01 січня 2016 року - 19 євроцентів/кВт·год,
  • з 01 січня 2017 року - 18 євроцентів/кВт·год,
  • з 01 січня 2020 року - 16,3 євроцента/кВт·год,
  • з 01 січня 2025 року - 14,5 євроцента/кВт·год.

Виробіток електроенергії за допомогою сонячних електростанцій - це економічно вигідний проект, оскільки держава гарантує дію зеленого тарифу до 2030 року, його тарифна ставка найвища в Європі та зафіксована в євро валюті. 

Встановити власну сонячну електростанцію для продажу електроенергії по зеленому тарифу просто:

1. Для початку, оберіть місце для встановлення сонячної електростанції та компанію, що її спроектує, змонтує та підключить. Врахуйте, що станція буде працювати найбільш продуктивно, якщо вона буде орієнтована на південь, незатінена, та повернена під кутом до сонця, що дорівнює азимуту. Коли Ви визначилися з потужністю станції, необхідно написати заяву на збільшення дозволеної потужності в РЕМ до потужності СЕС (Вартість за 1 кВт – близько 1 500 грн);

2. Наступним кроком є вибір комплектуючих, адже якісне обладнання - запорука стабільної та продуктивної роботи станції.

3. Монтаж станції. Від кваліфікації монтажників залежить не лише естетичний вигляд станції, але і надійність усієї конструкції та справність усіх елементів. Коли станція змонтована, потрібно подати заяву на її підключення до електромережі у РЕМ.

4. Далі слід обрати банк, якому ви довіряєте та відкрити у ньому рахунок. На цей рахунок Вам будуть нараховувати кошти, за продану електроенергію.

5. П'ятим кроком є купівля та встановлення двонаправленого лічильника. Вартість лічильника приблизно 12000 грн.

6. Залишилось лише укласти угоду з РЕМ про продаж електроенергії. Зелений тариф підключено.

7. Зелений тариф працює: отримуйте щомісячне нарахування коштів за продану Вами електроенергію на Ваш рахунок в банку.

Спеціалісти ТОВ «СТЕМ СОЛАР» допоможуть Вам обрати найоптимальніше місце для встановлення сонячної електростанції, спроектують її, підберуть якісне обладнання, змонтують та допоможуть з документальним супроводом для підключення зеленого тарифу.

#