Пн-Пт 8:30-17:30095 820 5556, 067 177 8308

Блог

Критерії вибору якісних сонячних батарей.

Критерії вибору якісних сонячних батарей.


19 Червня, 2018

Вибір компонентів є важливим етапом при будівництві СЕС. Від якості сонячних фотомодулів залежить стабільність, продуктивність,  надійність і як наслідок економічна ефективність сонячної електростанції. Сучасний ринок фотовольтаїки пропонує сотні брендів, обрати з яких буває дуже складно.

За якими критеріями слід обирати сонячні панелі?

Основними характеристиками сонячних панелей є їх продуктивність, термін експлуатації та надійність виробника.

1. Продуктивність фотомодулів залежить від таких факторів:

  • Потужність – найважливіший критерій сонячної панелі. Він означає, що, наприклад, фотомодуль потужністю 250 Ватт буде генерувати не менше 250 Ватт за умови: освітленість складе не менше 1000 Ватт/м2 за температури 25 °С;  панель буде не затінена і повернена на південь під кутом, що відповідає азимуту.
  • Похибка номінальної потужності – це критерій, який показує на скільки реальне значення потужності може відрізнятися від характеристик, зазначених у паспорті. Тобто, якщо потужність фотомодуля 300 Вт, а похибка номінальної потужності +-5%, то це означає, що потужність панелі може коливатися від 285 до 315 Вт. Якісні панелі мають мінімальне відхилення від технічних характеристик, при цьому воно завжди направлено в позитивну сторону.
  • Ефективність роботи фотоелементів(ККД) – параметр, який показує скільки світла, отриманого фотомодулем, буде перетворено в електроенергію. Чим вищий ККД тим більша продуктивність панелі. У сучасних фотомодулів ККД може сягати 20%. Обравши сонячні панелі з високим ККД можна зменшити площу, необхідну для встановлення станції.
  • Температурний коефіцієнт – показник, який відображає наскільки знизиться генерована потужність при підвищенні температури на 1 градус. Оскільки напруга і потужність модуля при підвищенні температури зменшуються, а струм підвищується, то починається скорочення обсягів генерації електроенергії. Чим менший температурний коефіцієнт зміни потужності, тим кращою є сонячна панель.
  • Тип фотоперетворювача: монокристал, полікристал чи тонкоплівкові. Детальний огляд яких є у блозі  блозі. 

 

2. Термін експлуатації. Як відомо, сонячні панелі стають менш ефективними з часом. Сьогодні  практично всі виробники надають гарантію проруктивності фотомодулів на 25 років. Через цей час продуктивність сонячної панелі складе 80% від вихідних показників, тобто , зниження генерації за 25 років експлуатації складе 20% . Гарантія виробника на механічні пошкодження діє 5 і більше років. Важливо, щоб фотомодулі були ввезені в країну офіційно через диллерів чи офіційних представників, адже саме вони несуть гарантійні зобов’язання.

Більшість сонячних батарей дуже довговічні, але якщо ви живете в регіонах з суворим кліматом(де випадає багато снігу чи віють сильні вітри) обирайте панелі, що відповідають    стандарту надійності IEC 61215, який встановлений Міжнародною електротехнічною комісією (IEC). Таке маркування означає, що фотомодуль пройшов стрес-тест та буде надійно  працювати за складних погодніх умов.

 

3. Надійність виробника характеризують:  якість виготовлених ним фотомодулів, термін його існування на ринку, фінансові можливості, репутація та  здатність виконувати свої гарантійні зобов’язання. Вибираючи постачальника сонячних батарей, слід перевірити відгуки клієнтів чи історію компанії, щоб уникнути неприємно досвіду в майбутньому.

 

Одним з основних показників якості фотомодулів є їх приналежність до класу tier1 , tier2 чи tier 3, яка базується на рейтинговій оцінці. Рейтингова оцінка - це система, за допомогою якої компанії-провайдери фінансової інформації класифікують фінансові можливості окремих виробників сонячних панелей. Найвпливовішою вважається класифікація американської компанії Bloomberg, рейтинги якої оновлюються кожного року і широко застосовуються при виборі компонентів як для великих комерційних СЕС так і для малих побутових електростанцій.

Рейтингова система стосується лише виробників панелей, а не самих панелей. Кожен виробник може запропонувати широкий спектр фотомодулів від преміум класу до бюджетних варіантів. Тобто позиція в рейтингу не є прямою гарантією якості (але це досить хороший показник).

Компанії, які складають рейтинги, не тестують продукт безпосередньо - замість цього вони аналізують банківські звіти, та визначають виробників, в розвиток яких найвигідніше інвестувати кошти.

Уявлення про те, за якими характеристиками виробників відносять до того чи іншого класу дає піраміда від американської консалтингової компанії Pike Research.

Як видно з рисунку до  першого класу належать виробники, з як мінімум 5-річним досвідом у виробництві фотомодулів і відмінною репутацією, які зацікавлені в розробці та дослідженні нових технологій. Їхнє виробництво є автоматизованим та включає всі етапи виробництва: від вирощування кристалів кремнію до збірки фотомодулів. Кількість таких виробників не перевищує 2% на ринку.

До категорії Tier 2 відносять виробників з меншим досвідом на ринку. Вони мало зацікавлені в інвестиціях у дослідження та розробки, а на виробничих лінія більше застосовують людську працю. У них є потенціал, і з часом вони зможуть піднятися у рейтингу до рівня Tier 1.

Третій клас складає 90% ринку. Діяльність таких компаній обмежується збіркою фотомодулів з чужих компонентів, а виробничі процеси погано автоматизовані тож якість готового продукту сильно залежить від ручної праці. Гарантувати якість таких панелей дуже складно, а технічні параметри не завжди відповідають реальним показникам.

 

Підсумки: Обираючи обладнання перевірених та надійних виробників ви уникнете неочікуваних втрат генерації та, як наслідок, заощаджених коштів. А висококваліфікована та досвідчена команда ТОВ "СТЕМ СОЛАР" допоможе Вам зробити правильний вибір, професійно змонтує Вашу сонячну електростанцію та надасть необхідну допомогу з підключенням зеленого тарифу.

#