Пн-Пт 8:30-17:30095 820 5556, 067 177 8308

Блог

Монокристалічні, полікристалічні та тонкоплівкові сонячні батареї. Як обрати?

Монокристалічні, полікристалічні та тонкоплівкові сонячні батареї. Як обрати?


13 Червня, 2018

Сонячна батарея (панель) є фотоелектричним генератором, який дозволяє перетворювати енергію сонця в електроенергію.  Термін служби сонячної батареї в основному досягає 25 років.На сьогоднішній день на ринку збуту переважають в основному три види сонячних батарей - це тонкоплівкові, монокристалічні і полікристалічні сонячні панелі.

Монокристалічні сонячні панелі створені на основі монокристала кремнію. Вони мають однорідний темно-синій або чорний колір та заокруглені кути. Монокристалічні батареї досить легкі й компактні, здатні трохи згинатися. Завдяки цій властивості, не складе особливих труднощів установка даних батарей на нерівних поверхнях, де складно буде домогтися правильного кута нахилуСередня площа займана 1 кВт системою на базі монокристалічних панелей становить 7 м2, а їх продуктивність становить до 19% від встановленої потужності.

Модулі з монокристалів встановлені в алюмінієву рамку та мають надійний і міцний склопластиковий корпус. Завдяки йому всередину установки не проникає волога. Більш надійними і довговічними сонячні батареї робить відсутність рухомих елементів. Сфера застосування монокристалічних сонячних батарей досить широка, це може бути і зарядка акумуляторів, електроживлення для садових насосів, забезпечення живлення бортового обладнання корабля, освітлення садових і присадибних ділянок, живлення сигналізації і засобів зв'язку, і так далі. У даного виду сонячних батарей максимальна потужність досягається за умов, якщо небо буде ясним, температура повітря - 25 градусів Цельсія, панелі будуть направлені прямо на сонце. 

Тонкоплівкові сонячні батареї складаються з тонких шарів кремнію. Кремній напилюється на фольгу або скло в умовах вакууму.Вони вважаються найбільш дешевим варіантом з усіх існуючих видів батарей.Це досить чітко відображено на попиті даного виду батарей у споживачів. Цей вид батарей можна встановлювати в будь-якому місці, найбільш зручному для Вас, це може бути стіна будівлі, дах або ж земельна ділянка. На відміну від монокристалічних батарей, тонкоплівковим сонячним батареям не потрібні прямі промені сонця адже вони здатні виробляти електроенергію при розсіяному сонячному світлі і в похмуру погоду.  Тонкоплівкові фотомодулі нагріваються приблизно в 4 рази менше завдяки тому, що використовують струм величиною 3,6 А та напругу у 70 В. Оскільки у конструкції немає металевих частин вони надійніші, довговічніші та вдвічі легші за інші типи фотомодулів.

Єдиним мінусом для даного виду сонячних батарей є займана площа, практично в 2,5 рази більше, ніж у інших:  1 кВт на базі тонкоплівкових фотомодулів займе площу 18,3 м2.  Застосовуються вони в основному для більш великих систем електропостачання, рідко для побутових потребПри порівнянні з моно- або полі- кристалічними модулями продуктивність станції побудованої на основі тонкоплівкових фотомодулів збільшується на 30% порівняно з монокристалічними панелями і на 50% в порівнянні з полікристалічними. 

Полікристалічні сонячні батареї вважаються альтернативним варіантом монокристалічних батарей. Їх виготовляють з кристалів кремнію якраво-синього кольору, різних за формою та розміром. Середня продуктивність таких батарей становить до 16% від встановленої потужності, а один кВт потужності займає площу 8,3 м2. Полікристалічні сонячні батареї широко застосовані для освітлення дворів, парків, вулиць, шосе, лікарень, кафе, шкіл, приватних будинків, засобів зв'язку, а також для енергопостачання газопроводів і нафтопроводів, зарядки акумуляторів.

Недоліки сонячних панелей.

Термін служби кристалів, з яких виконуються батареї, не залежить від типу, він повністю залежить від непроникності і надійності конструкції. Кристали ж, при цьому абсолютно байдужі до вологи або інших несприятливих факторів, вони є інертними матеріалами. При порушенні герметичності поверхні, можуть піддатися іржавінню доріжки, що з'єднують кремній, за рахунок попадання вологи на доріжки між пластинами зникнуть струмопровідні контакти. Тільки з цієї причини панель може вийти з ладу.

#