Mon-Fri 8:30-17:30095 820 5556, 067 177 8308

Blog

Двійні “розрізані” сонячні панелі — новий етап у розвитку сонячних технологій.

Двійні “розрізані” сонячні панелі — новий етап у розвитку сонячних технологій.


30 January, 2019

Якою ми звикли бачити сонячну батарею? Це панель, що складається з 60 чи 72 полі- або монокристалічних комірок. В деяких згори розташовані шунтуючи діоди, які відокремлюють рядки елементів, щоб зменшити вплив затінення. Але якщо тінь падає на верхню/нижню частину панелі, шунтуючий діод відключає всі елементи у своєму рядку. Це не практично, якщо на панель попало листя і затінило лише невеличку ділянку. Саме тому провідні виробники сонячних панелей почали виробляти модулі, де шунтуючи діоди розташовані по центру панелі і таким чином ділячи одну панель на дві незалежних частини, в кожній з яких можна відключити елементи або знизу, або згори, лишаючи змогу незатіненій частині далі функціювати на повну потужність.

Самі комірки теж розділено лазером на дві частини, які з’єднанні, як і звичайні, збірними шинами (bus bar). Така “половинка” генерує вдвічі менший струм, зменшуючи опір провідника і цим збільшуючи вихідну потужність. Менша за розміром комірка отримує менше навантаження і панелі з такими комірками показують в лабораторних умовах вищі показники стійкості до механічних пошкоджень. Також зменшується опір і самих збірних шин за рахунок зменшення їх довжини.

Міжнародна технологічна дорожня карта для фотовольтаіки (ITRPV) прогнозує, що ця технологія зросте з 8% в 2018 році до 40% в 2028 році. Традиційні на сьогодні панелі на 60 та 72 комірки будуть складатися з 120 та 144 комірок відповідно. Можливо, технологія виробництва кремнієвих елементів теж розвинеться і комірки через 10 років будуть виглядати зовсім не такими, якими ми звикли їх бачити.

 

Топ-5 світових брендів, які в лінійці своїх продуктів мають такі панелі:
1. Seraphim, серія Blade;
2. Risen, серія Half-cut Cell;
3. LONGI Solar, серії LR6-72HBD та LR6-72HPH;
4. Hanwha Q CELLS, серія Q.ANTUM DUO;
5. Canadian Solar, серії HiKu та BiKu.

 

 

Про саму ж технологію почали говорити ще 2014 році, коли компанія REC представила свою двійну панель TwinPeak, за отримала у 2015 році нагороду Intersolar Award.