Mon-Fri 8:30-17:30095 820 5556, 067 177 8308

Blog

Мікроінвертор чи оптимізатор потужності?

Мікроінвертор чи оптимізатор потужності?


17 July, 2018

У попередній статті ми розглядали вплив затінення на роботу сонячної електростанції. Тепер розглянемо способи підвищення ефективності роботи фотомодулів в умовах затінення. Вирішити проблему з падінням генереції внаслідок затінення дозволяє модульна електроніка або MLPE (Module Level Power Electronics). Пристрої, що належать до цього класу, установлюють безпоседньо на фотомодулі з метою оптимізації потужності.

Оптимізатори потужності.

Як відомо, сонячні панелі послідовно з’єднують у стрінг, який підключається до інвертора. Затінення чи забруднення однієї панелі у стрінгу спричиняє зменшення генерації у цілому стрінгу. Використання оптимізатора потужності дозволяє зменшити вплив затіненої панелі на продуктивність усього стрігу. Пристрій також дозволяє дистанційно моніторити робочі параметри фотомодуля  та вчасно виявляти поломки, забруднення чи затінення панелей.

Оптимізатор потужності встановлюється на кожній сонячній панелі (або парі панелей) і виступає своєрідним посередником між фотомодулем та інвертором. Він аналізує вольт-амперну характеристику та відстежує точку максимальної потужності (maximum power point tracking, MPPT), щоб визначити оптимальний режим роботи фотомодуля. Він вимірює вихідні характеристики фотоелемента та застосовує потрібний опір для отримання максимальної потужності за будь-яких умов навколишнього середовища.

Завдяки використанню оптимізаторів потужності, на 20-30 % збільшується загальна ефективність системи у порівнянні з системами, у яких фотомодулі підключені безпосередньо до інвертора.

Мікроінвертори.

Мікроінвертор є альтернативою звичайного стрінгового інвертора. Мікроінвертори встановлюють безпосередньо на кожен фотомодуль та з’єднують паралельно один з одним. Основне завдання мікроінвертора – перетворення постійного струму фотомодулів у змінний та його передача у мережу. За допомогою цих приладів можна дистанційно відслідковувати та  контролювати виробіток кожного фотомодуля окремо. Кожен мікроінвертор здатен відстежувати точку максимальної потужності для окремого модуля щоб працювати в максимально продуктивно в умовах затінення, забруднення панелі чи засніження. Вони працюють автономно, тому вихід з ладу однієї панелі чи інвертора не сильно впливає на роботу усієї системи.

Використання мікроінверторів передбачає спрощену збільшення потужності електростанції шляхом додавання фотомодулів з мікроінверторами і їх підключення до мережі.

Завдяки використанню мікроінверторів можна збільшити ефективність сонячної електростанції до 25% у порівнянні з системою на загальному інверторі.

Варто звернути увагу на те, що мікроінвертори –  це технічно складні пристрої, які можуть виходити з ладу в процесі експлуатації, а їх заміна (особливо якщо вони розміщені на панелях, установлених на даху) може бути трудомістким процесом.

Порівняємо основні характеристики мікроінверторів та оптимізаторів потужності:

Характеристика

Мікроінвертори

Оптимізатори потужності

Деталі

Ціна за Ватт

Висока

На 20-50% менша ніж вартість системи з мікроінверторами

• Ціна за Ватт системи з оптимізаторами потужності зменшується зі збільшенням потужності

• Ціна за Ватт системи з мікроінверторами не залежить від потужності

Ефективність

До 25%

20-30%

• Мікроінвертори сильніше нагріваються, що спричиняє руйнування фотомодуля

• У мікроінверторів вище значення стартової напруги ніж у оптимізаторів потужності, тому вони менш ефективні при затіненні та генерують електроенергію менше часу

Надійність

Нижча

Висока

• Мікроінвертори мають складну будову, тому частіше виходять з ладу

• Використання мікроінвертора при високих температурах зменшує термін його експлуатації.

Перетворення постійного струму у змінний

Перетворює

Не перетворює

• Оптимізатор потужності лише підвищує продуктивність фотомодуля, перетворення струму відбувається на головному інверторі.

Функція моніторингу

Доступна

Доступна

• Обидва прилади дозволяють дистанційно відслідковувати та  контролювати виробіток кожного окремого фотомодуля.

Гарантія

До 25 років

До 25 років

• Хоча гарантія на оптимізатори потужності 25 років, гарантія на загальний інвертор лише 5.

 

Такі пристрої модульної електроніки як мікроінвертори та оптимізатори потужності дозволяють максимально продуктивно використовувати ефективну площу та виробляти до 30% більше електроенергії в умовах затінення, а система модульного моніторингу дає можливість вчасно встановити причину зменшення генерації та усунути її.